Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela zwykła 14 listopada 2021r.

  1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII Niedziela zwykła. Za tydzień III niedziela miesiąca Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ojciec Święty zaprasza nas do wyjścia wobec drugiego człowieka z pomocną dłonią. 
  3. Nabożeństwa wypominkowe po Mszach Świętych w tygodniu.
  4. W tym tygodniu: w środę wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek Bł. Karoliny Kózkówny dz. mecz. Patronki wielu ruchów młodzieżowych oraz tych, którzy podejmują życie w czystości. W sobotę wsp. św. Rafała Kalinowskiego kapłana.
  5. Przez miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. 
  6. Arcybiskup Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

intencje mszalne