Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego otwiera Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Tradycyjnie w naszej parafii odbędzie się
zbiórka ofiar na ten cel.

2. Dzisiaj przypada Międzynarodowe Święto Caritas. Dobra okazja, by podziękować Panu Bogu za wolontariuszy i tak wiele osób zaangażowanych w to dzieło.

3. Przyszła Niedziela III Wielkanocna to Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

4. Jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach „Uzdrawiająca moc Eucharystii” w Częstochowie – bez opłat i bez zapisów. Są turnusy w różnych terminach. Informacje w zakrystii dla chętnych. Hasło Rekolekcji: Eucharystia posiada moc uczynienia z największego nieszczęśnika najbardziej szczęśliwego człowieka.

5. Bardzo proszę o regulowanie należności za wywóz odpadów z cmentarzy.