Pogrzeb śp. ks. Adama Terleckiego

17 grudnia 2018 r. w 71. roku życia, w 47. roku kapłaństwa odszedł do Pana proboszcz Parafii Okmiany w latach 1987-2018 – śp. Ksiądz kanonik Adam Terlecki.

W sobotę 22 grudnia 2018 roku w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Okmianach odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. ks. Adama Terleckiego, Eucharystii przewodniczył Biskup Diecezji Legnickiej Zbigniew Kiernikowski.

Ksiądz Adam Terlecki Urodził się 12 grudnia 1947 roku w Byczynie, Po święceniach prezbiteriatu, które przyjął 29 maja 1971 roku we Wrocławiu, pracował jako wikariusz w parafiach w: Boguszowie, Polkowicach, św. Michała Archanioła we Wrocławiu-Muchoborze, Piławie Górnej i św. Katarzyny w Nowej Rudzie.

W latach 1984-1987 był proboszczem parafii w Michalicach. Następnie przez 31 lat był proboszczem parafii Matki Boskiej Różańcowej w Okmianach.

Ksiądz Adam ukończył Liceum Ogólnokształcące w Kluczborku, przez kolejnych 6 lat studiował w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu – w tym czasie odbył 9 miesięczną służbę wojskową w Bartoszycach. W kolejnych latach we Wrocławiu ukończył 3 letni Papieski Fakultet Teologiczny – zakończony licencjatem i Studium Doktoranckie.

Zdjęcia: parafianie/ Jędrzej Rams Gość Niedzielny