Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 9 maja 2021r.

  1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest to III niedziela miesiąca. Serdecznie witam gości przybyłych do naszej parafii.  
  2. Za tydzień w Krzywej o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej. Dziewięcioro dzieci przystąpi do Komunii. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą. W sobotę o godz. 10.00 dzieci przystąpią do I Spowiedzi Świętej. 
  3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się Dni Krzyżowe – Dni modlitw o urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej pracujących na roli w okresie zasiewów i za kraje głodujące. We wtorek w Krzywej modlitwa przed krzyżem o godz. 17.00, a w Okmianach w środę o godz. 17.00.   
  4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. 
  5. W tym tygodniu w czwartek wspominamy M.B. Fatimską. W piątek święto św. Macieja Apostoła. Sobota to Międzynarodowy Dzień Rodziny.
  6. Przypominam o regulowaniu należności za wywóz odpadów z cmentarzy, a także na ubezpieczenie kościołów.  
  7. Kancelaria parafialna nieczynna do odwołania, sprawy ważne i losowe w umówieniu telefonicznym bądź mailowym. Strona parafialna – parafiaokmiany.pl
  8. W sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Jeśli chodzi o działalność kościołów i innych związków wyznaniowych, to zasadniczo zmianie ulega tylko zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa podczas sprawowania kultu religijnego na zewnątrz (dotyczy to także pogrzebów).

Limit wiernych w kościołach pozostaje bez zmian, 1 osoba na 15 m2 powierzchni.

Intencje mszalne