Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2021r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu, która przeżywana jest w Polsce jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Ofiarami do puszek wspieramy Dzieło Pomocy „Ad gentes”.
  2. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą zbędne przyzwyczajenia. Drodzy Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  3. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele przed Mszą Świętą. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki, na które zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i kandydatów do bierzmowania.
  4. Rekolekcje w naszej parafii już za tydzień. Plan Rekolekcji: w niedzielę Msze Święte z naukami, w poniedziałek i wtorek w Radziechowie o 16.00 w Krzywej o 17.00 w Okmianach o 18.00. W poniedziałek po Mszy świętej o 18.00 w Okmianach nauka dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  5. W zakrystii są do nabycia świece – paschaliki na Wigilię Paschalną i Stół Wielkanocny.
  6. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10.00.
  7. Możliwość Spowiedzi Świętej jest przed każdą Mszą Świętą szczególnie podczas trwania Rekolekcji Wielkopostnych. Będzie także możliwość spowiedzi w Wielki Czwartek.
  8. Kancelaria parafialna nieczynna do odwołania, sprawy ważne i losowe w umówieniu telefonicznym bądź mailowym.

PAMIĘTAJMY O ZASADACH PRZEBYWANIA
W ŚWIĄTYNI.

BARDZO PROSZĘ O NOSZENIE MASECZKI
I ZACHOWANIE ODPOWIEDNIEGO DYSTANSU.